اینترنت پرسرعت همراه TD-LTE

اینترنت پرسرعت همراه TD-LTE

اینترنت TD-LTE چیست؟

اینترنت پرسرعت نسل ۴ ثابت، جدیدترین تکنولوژی اینترنت ثابت بی‌سیم به شمار می‌رود. بدون شک، این فناوری در مقایسه با سایر فناوری‌های اینترنت نظیر  ADSL و WIMAX سرعت بالاتری دارد.

TD-LTE یا TDD-LTE از ابتدای کلمات عبارت Time-Division Duplex Long-Term Evolution گرفته شده‌ و معنای لغوی آن «تقسیم زمان دوبلکس – تکامل زمان بلند مدت» است.

تکنولوژی اینترنت تی دی ال تی، بهترین گزینه برای ارائه اینترنت به سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها و خانه‌ها محسوب می‌شود. بنابراین، اگر در حال حاضر از ADSL استفاده می‌کنید و از کیفیت آن راضی نیستید، یا اگر در منطقه‌‌ای زندگی می‌کنید که هیچ پورتی برای ارائه اینترنت ثابت در دسترس نیست، اینترنت بیسیم td lte با دامنه سرعت ۱ مگابیت تا ۸۰ مگابیت در ثانیه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

مزایای اینترنت TDLTE

مزایای زیاد اینترنت پرسرعت بی‌سیم نسل ۴ ثابت، موجب شده تا جایگاه بهتری نسبت به ADSL یا وایمکس نزد کاربران پیدا کند. این سرویس از ویژگی‌های خاص زیادی برخوردار است که باعث محبوبیت روزافزون آن در میان کاربران می‌شود. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم محدودیت مکانی
  • امکان جابجایی مودم به هر مکان که آنتن دهی اپراتور بهتر باشد
  • عدم نیاز به استفاده از خط تلفن (بنابراین اگر هنوز خط تلفن ثابتی برای منزل یا محل کار شما کشیده نشده است این گزینه برای شما بهترین خواهد بود.)
  • عدم لزوم وجود ظرفیت خالی در مرکز مخابرات منطقه
  • راه اندازی ظرف مدت کمتر از چهل و هشت ساعت

TD-LTE را به‌راحتی و با استفاده از مودم و سیم‌کارت می‌توانید راه‌اندازی کنید. این سیم کارت قابلیت ارسال پیغام و تماس تلفنی نداشته و فقط برای مقاصد اینترنتی کاربرد دارد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از اینترنت نسل چهارم ثابت

همان طور که گفته شد، تکنولوژی اینترنت تی دی ال تی نیازی به خط ثابت تلفن ندارد و به جای آن از سیم کارت‌های مخصوصی استفاده می‌کند که برای همین کاربرد طراحی شده‌اند. در واقع با این سیم کارت‌ها نمی‌توان مانند سیم کارت‌های معمولی با تلفن‌های دیگر تماس گرفت و یا برای دیگران پیامک فرستاد. این سیم کارت‌ها را باید در زمان خرید سرویس  TD-LTEاز شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی تهیه کنید.

خوشبختانه برای استفاده از اینترنت TD-LTE علاوه بر سیم کارت مخصوص فقط به یک مودم نیاز است. البته این مودم نیز با مودم‌های دیگر فرق دارد و یک مودم مخصوص است. اتصال به این مودم‌ها هم از طریق کابل و هم وای فای امکان پذیر است. در واقع شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی به جهت خاص بودن مودم و سیم کارت این نوع اینترنت، آن‌ها را برای مشترکان خود تهیه کرده و در صورت درخواست در اختیارشان قرار می‌دهند.

مناطق تحت پوشش

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب و سفارش یک سرویس اینترنتی باید به آن توجه داشته باشید، پوشش‌دهی منطقه است. برخی سرویس‌های اینترنتی در برخی مناطق پوشش‌دهی بهتری دارند و در مقابل برخی از سرویس‌ها در بعضی مکان‌ها در دسترس نیستند. معمولاً شرکت‌های ارائه‌دهنده این نوع خدمات در مورد امکان پوشش‌دهی سرویس مورد نظر مشتری به او توضیح داده یا نقشه مناطق تحت پوشش را در سایتشان قرار می‌دهند.